Vysypávání písku na plochu pískovnice nebo samolepicí plochy umožňuje rozvoj jemné motoriky rukou. Děti nejdříve berou písek do hrsti a pomalu se učí uchopování do dvou prstů - do špetky. Tuto techniku je také možné využít v terapeutických dílnách při práci s klienty se se sníženou mobilitou, v hospicech, domovech důchodců, psychiatrických klinikách, nemocnicích apod. Pro starší lidi je výborné bílý písek nahřát. Teplý písek velmi pomáhá na ztuhlé klouby a a má zklidňující účinky.
Technika vysypávání mandal (obrázků) na plochu ve vrstvách je zábavná a soustředěná práce. Takto navrstvený písek působí měkce a "písečně". Výsledek však nejde nijak zafixovat. Dílo se musí zase rozmetat. Pro některé lidi je těžké přijmout. Tibeťané takto tvoří mandaly, aby zviditelnili, že "Cesta je cíl". Tvorba mandaly je to důležité, ne konečný výsledek .
Nikde v přírodě nenajdete černou linku, která by ohraničovala formu tak, jak to vidíme na omalovánkách. V technice vysypávání samolepících podkladů můžete vidět a prožít, jak černá linka při tvorbě mizí. Barevné plochy tak k sobé přiléhají, navazují na sebe, prolínají se. Můžete si pohrávat s detaily a odstíny barev. Je to velmi hojivé pro duši dětskou i dospělou. Pokud však chcete mít v obrázku detailní linku, je možné ji udělat vlastní kresbou - vrypem do již vysypané plochy (najdete v návodech).
Vysypávání barevným pískem na samolepící plochy Vám poskytne možnost vytvořit z jednoho motivu mnoho barevných variant. Můžete vnímat, jak působí červená barva vedle modré, červená vedle oranžové atd. Jednotlivé kombinace barev v sobě nesou úplně jiné nálady.
Kamila se při tvorbě motivů inspirovala v kulturách celého světa. Můžete si povšimnout, jaké tvary/ formy jednotlivé kultury používají.
Některé připravené motivy jsou vymyšlené tak, abyste mohli sloupnout i více dílků najednou
a tím změnit tvar motivu. Pohrajte si, je to radost...